ГоловнаРозділ «Тварини» Собаки Організація "Барбос": трішки історії та сьогодення

Організація "Барбос": трішки історії та сьогодення

Існує така думка: якщо людина любить тварин, то вона не може бути злою. В Ужгороді вже кілька років функціонує організація, що об’єднує долі людей і тварин, даруючи безпритульним тваринкам новий дім. Ми поспілкувалися із натхненницею проекту "Барбос", Ірою Азізян. Далі пряма мова.
Організація "Барбос": трішки історії та сьогодення

 Історія "Барбоса"

В серпні "Барбосу" офіційно буде 2 роки, а неофіційно – 2, 5. Все почалося із звичайних розмов про бездомних знедолених тварин. Трішки пізніше ми створили спільноту Вконтакте і почали шукати однодумців, яких, на наш подив, виявилося не так вже і мало. До речі, через кілька днів після того, як ми створили спільноту "Барбос" у мережі, ми знайшли свого першого підопічного – маленьке кошеня, яке було покусане і мерзло на вулиці. Зараз це кошеня – Боря – один із моїх трьох домашніх красенів.

Згодом ми почали зустрічатися із своїми однодумцями, обговорювати різні проекти та ідеї. За весь час існування нашої організації ми провели та взяли участь у кількох цікавих благодійних акціях, кошти з яких пішли на допомогу нашим чотирилапим підопічним.

Про підопічних тварин

За час існування "Барбосу" ми знайшли нових хазяїв доволі великій кількості кошенят та собачок. Приблизно рік тому ми почали вести нумерацію тварин – зараз їхня кількість досягла 366.

Після того, як кошеня чи цуценя потрапляє до нас, ми створюємо його анкету. В такий спосіб зручно тримати дані про те, де його знайшли, коли він потрапив до нас, коли його обробили від паразитів і зробили щеплення, коли простерилізували, у кого він на перетримці тощо. Всі дані про тварин ми завантажуємо до нашої спільноти. Таким чином кожен, хто хоче взяти собі кота чи собаку, знатиме всю інформацію про нього.

На щастя, усі наші підопічні знайшли свою родину. Бувало таке, що тваринки жили на перетримках досить довго – 7 чи 8 місяців, але рано чи пізно і вони переселялися у новий дім. Я вірю в те, що кожна кішка чи собака має право на друге життя, просто кожному для цього потрібен свій час. За весь час була всього одна кішка, котру через 4 місяці на перетримках ми повернули в той двір, де вона жила раніше. Однак із часом і її взяли в новий дім.

Коли тваринка потрапляє в "Барбос", перше і головне, що ми робимо – це віддаємо її на огляд ветеринару. Обов’язково тварин обробляють спеціальними засобами від паразитів, і тільки після того їх віддають на перетримку. Якщо цуценята чи кошенята вже досить великі, їм роблять щеплення, а якщо до нас потрапляють дорослі тварини – їх стерилізують і каструють.

Про волонтерів

В "Барбосі" ніхто не працює. Ми завжди акцентуємо на цьому увагу, адже багато хто думає, що це наша робота, яка приносить прибуток. Насправді ж організація має тільки волонтерів. Команда волонтерів – це люди, котрі мають основну роботу, а у вільний час допомагають "Барбосу".

На сьогодні волонтерів досить багато, але інколи їх навіть не вистачає – зараз на перетримках може бути одночасно близько 50 тварин.

За два з половиною роки ми пережили багато пригод. Було таке, що наші волонтери забирали цуценя від нетверезого чоловіка, що спав на вулиці, або серед ночі їхали "підкладати" собаці новонароджених цуценят, або ж сиділи на огорожі годину, бо поруч бігали величезні щурі. Історій багато, зараз всі вони пригадуються із посмішкою. Є звісно й історії сумні – про людську байдужість.

Команда "Барбоса" постійно просить добре подумати перед тим, як взяти собачку чи кота, тому ми постійно нагадуємо людям: "Ви відповідальні за тих, кого приручили".

За матеріалами varosh.com.ua

17.07.2014 14:24:00

Коментарі

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно Авторизуватись.


×
Авторизація