ГоловнаРозділ «Рослини» Поради фахівців Липневий календар садівника

Липневий календар садівника

Короткий список- нагадування садівнику від ужгородця Михайла Бабідорича, що слід зробити на земельній ділянці у липні.
Липневий календар садівника

Липень зазвичай найжаркіший місяць в році. На Закарпатті липень розпочався дощами, однак у посушливу погоду про зрошування землі забувати не слід. Найперше, зверніть увагу на альпінарій і газон. Газон необхідно проливати на 10-15 см. Хвойники поливайте цілком або «купайте». Не забувайте поливати компостну купу. Після дощів і поливів бажано рихлити пристовбурні кола дерев і міжряддя у овочевих рослин. Рихлити необхідно обережно, щоб не пошкодити коріння рослин.

Боротьбу з бур'янами в липні потрібно проводити так само інтенсивно, як і в червні. Прополку корисно поєднати з мульчуванням, аби волога після поливу зберігалася краще. Бур'яни збирайте в ємності і заливайте водою. Після бродіння, використовуйте для прикореневого підгодівлі. Варто звернути увагу на коренеплоди – якщо вони занадто вилізли з грунту, їх можливо злегка підгорнути.

Влітку деякі гілки на плодових деревах засихають. У цьому випадку їх треба обрізати, а місця зрізу замазувати садовим варом.Не забувайте приділяти увагу винограду – прибирайте пасинки і прищіплюйте пагони.Слід зайнятися живцюванням чагарників, наприклад, троянд і гортензій. На початку липня можливе живцювання хвойніков, наприклад, ялівцю і туї.

У липні продовжуйте садити зелень до столу і цибулю на перо. Садіть багаторічні овочеві рослини, наприклад, щавель.Саме час посадити дайкон, ріпу і зимову редьку. Посаджені в липні ріпа й дайкон добре зберігаються всю зиму.Також у липні можна посадити гірчицю, фацелію, люпин.

Для захисту врожаю ягідних культур від птахів можна застосовувати яскраві блискучі смужки тканини або фольги на деревах. Сітка, накинута на дерево або кущ, так само добре відлякує пернатих.

Ще однією турботою липня, для багатьох, є захист томатів від фітофтори. У липні може знадобитися захист огірків від павутинного кліща, стебловий або кореневої гнилі. У середині липня треба захищатися від овочевих мух. Крім захисту від фітофтори в липні проводять обрізку верхівки для того, щоб прискорити дозрівання високорослих і средньорослих томатів.

Двічі на місяць слід підгодівувати троянди, жоржини, хризантеми, гладіолуси, лілії. Плодові та ягідні культури підкормлюємо фосфорно- калійними добривами з наступним поливом. Надлишок азоту може викликати затримку росту молодих пагонів і взимку вони можуть вимерзнути.

У липні прибирайте вже відцвілі суцвіття, залишивши на насіння кілька необхідних. Так само збирайте дозрілі насіння багаторічників і двохлітніх. Роблять це коли суцвіття або коробочки підсихають.

Щоб високорослі рослини були рівними і добре виглядали, підв'яжіть і зміцніть високорослі квіти – жоржини, гладіолуси, хризантеми, мальви.

У липні можна визначити очікуваний урожай яблук і груш. Якщо врожай очікується рясний, встановіть підпірки під гілки дерев. Необхідно регулярно прибирати опалі плоди для запобігання поширення шкідників і хвороб.

Доглядайте за садом - він обов‘язково віддячить Вам.

Зелене Закарпаття

03.07.2014 13:13:56

Коментарі

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно Авторизуватись.


×
Авторизація