Школярі на Закарпатті виготовляють "хатинки" для пташок (ФОТО)
Її мета - допомога зимуючим птахам у вигляді установок годівниць і організації безперервного підживлення біля них.
Для втілення акції по всій території області розвісили шпаківні та синичники. В середньому на одному гектарі розташовано 4-5 шпаківень.
Темп в роботі по виготовленню шпаківень для птахів задають учнівські лісництва державних підприємств Великобичківського, Ясінянського, Рахівського, Міжгірського, Воловецького, Ужгородського та Довжанського лісових господарств.
До прикладу, у Видричанській ЗОШ І-ІІІ ступенів, на базі якої працює шкільне лісництво, учні також долучаються до проведення акції. Учні 6-10 класів у шкільній майстерні оновили «соціальне житло» для пташок на території Богданського лісництва, зокрема в Богдані, урочищах Павлик і Млачин, а також біля школи. Такіх ж заходи було зроблено юними лісівниками по всіх лісгоспах, де існують шкільні лісництва. Загалом вони охоплюють понад 400 учнів.
Відтак, маленькими рученятими у лісах Закарпатської області побудовано безліч шпаківень, точніше «синичників» - маленьких дерев'яних будиночків для горобців і синиць. Як ще називають їх лісівники - «соціальне житло». Також планується залучити до збереження лісових масивів і популяції птахів місцевих жителів, якім небайдужа доля лісів Закарпаття.
Що стосується набору кормів, найулюбленіші ласощі для птахів - насіння бур'янів, несмажене насіння соняшнику і гарбуза, кавуна і дині. Їх можна запасати на зиму спеціально для зимової підгодівлі птахів. Якщо їх немає, то підійдуть насіння соняшника, сало свіже або варене, але не солоне, дрібні крихти пшеничного хліба. Також птахи полюбляють поласувати пшоном, просом, вівсом, пшеницею, геркулесом (сирими!) й гронами ягід калини, горобини, чорної і червоної бузини, повідомили у прес-службі Закарпатського ОУЛМГ.
Коментарі
Для того, щоб додавати коментарі, потрібно Авторизуватись.