ГоловнаРозділ «Ландшафт» Елементи ЛД Розкіш для ока і подарунок здоров'ю – фонтан біля власного будинку

Розкіш для ока і подарунок здоров'ю – фонтан біля власного будинку

У спекотні літні дні справжньою відрадою є лише одне: водойма. Тому сьогодні штучна водойма є чи не найголовнішим елементом у ландшафтному дизайні: де, як не вдома, найкомфортніше насолодитися прохолодною дзеркальною водою?
 Розкіш для ока і подарунок здоров'ю – фонтан біля власного будинку

Однак, аби врятуватися від високої температури повітр’я не обов'язково облаштовувати поблизу своєї оселі штучний ставок чи басейн. Сьогодні дедалі частіш спеціалісти з ландшафтного дизайну пропонують дачникам і власникам літніх садів облаштовувавати на їхніх ділянках фонтани. У спекотні дні вони чудово підвищують вологість повітря. Крім того, дзюрчання води діє заспокійливо для нервової системи людини, створює романтичну і спокійну атмосферу. Це надзвичайно добре впливає не лише на людське самопочуття, але й на розвиток зелених організмів, які ростуть поряд з ним.

Ще з десяток років тому фонтан вважався примхою багатіїв: далеко не кожен міг собі його дозволити. Сьогодні вони настільки різноманітні за формою-розмірами-призначенням, що стали набагато доступнішими в ціні, а тому можуть радувати чи не всіх бажаючих підготувати свою земельну ділянку до літа.

Сьогодні продається маса спеціальних комплектів для нелюбителів особливо фантазувати у самостійному спорудженні.З них є дуже навіть недорогі, в яких, тим не менш, входить все необхідне: занурювальний насос, головка (або декілька) для фонтанування води, розпилювач і механізм, який регулює силу струменів. Вибираючи комплект, насамперед потрібно поцікавитися характеристиками насоса – вони повинні відповідати розмірам вашого водоймища. Мінімальна глибина, яка необхідна для установки фонтанного комплекту, – 50 см.

Для установки масштабного фонтану є комплекти, наноси яких піднімають струмені на висоту більше трьох метрів. Але в будь-якому випадку в комплект повинен входити фільтр, призначений для очищення води – у водоймі будь-якого розміру вона далека від ідеалу, а домішки загрожують роботі конструкції.

Спеціалісти з ладшафтного дизайну радять використовувати для садового-дачного фонтану більше декорацій. Звичайно, навіть мінімальний комплект садового фонтану здатний внести романтичну нотку в атмосферу саду. Але є установки, що забезпечують незабутнє враження. Безперечно, їх вартість пов'язана з цим безпосередньо: більше вражень – більше коштів. До речі, є надзвичайно зручні фонтанні конструкції, у яких всі частини майбутньої водойми з'єднані в одну конструкцію, а тому немає необхідності розбиратися в тонкощах. Варто тільки опустити в садове водоймище установку, під'єднати її до харчування за допомогою безпечного кабелю і можна насолоджуватися прекрасним видовищем. Форсунок-розпилювачів в таких фонтанах передбачено декілька – для підйому вгору окремих водних потоків, потужність і навіть форму яких можна регулювати.

Як же правильно облаштувати фонтан у саду? Кілька основних простих правил від спеціалістів:

1. Значна частина вологи влітку випаровується або розбризкується поривами вітру, тому фонтан в саду варто підключити до системи водопостачання;
2. Як правило, найбільші шанувальники водойм ( а ще таких цікавих) – діти, тому потрібно це обовязково враховувати: чим більший за розмірами фонтан в саду, тим зручнішим повинен бути вихід з нього.
3. Для можливості максимально насолодитися фонтаном поблизу нього варто розмістити лавиці, альтанки, чи інші предмети для сидіння.
4. Ландшафтники переконують: не треба обмежуватися звичайними вертикальними фонтанами, часто досить ефектно виглядають ступінчасті фонтани і фонтани-гірки.
5. Фонтан без підсвідчування – лише чверть розкоші.Та і як такою красою не помилуватися вночі? Тому потрібно встановити граматну систему світлотехніки фонтану.
6. Якщо сад продувається вітрами, розумно обмежити висоту будь-якого струменю фонтану половиною радіуса водойми. У захищеному від вітру саду, струмінь води за висотою може дорівнювати діаметру ставка чи басейну.

Основні типи фонтанів:
1. Фонтан - гейзер. Добре підходить для відкритої, що продувається вітром, ділянки. Для цього фонтану потрібен потужний підводний насос.

2. Фонтан - дзвін. Це так би мовити найспокійніший різновид конструкції «рухомої водойми». Їх добре використовувати на невеликих формальних ставках, в тихих куточках саду, або в міні - водоймах природного стилю.

3. Фонтан у вигляді простого розподіляючого струменю. Вода падає великими краплями. Такі фонтани гарні для сонячних місць: тоді сонячні промені створюють на воді гру світла.

4. Фонтан - розприскувач. Створює дуже приємний зоровий ефект і видає чарівні звуки. Хороший для малих водойм.

5. Одиночний розпилювач. Добре виглядає на будь-якій водоймі. Такі фонтани також використовують в асиметричних дизайнах для контрасту.

Насправді можна зібрати всю колекцію насадок, що подають струмені різної форми, і міняти їх за своїм бажанням.

Гарний і вдало розміщений у саду чи на дачній ділянці фонтан стане предметом розкоші для Вашого ока та самопочуття.

Ольга Борсук, Зелене Закарпаття

20.06.2013 16:48:09

Коментарі

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно Авторизуватись.


×
Авторизація