І взимку можна відчути літо, не виходячи з дому
Найбільш підходяще розташування зимового саду в мініатюрі – місце поряд із вікнами, котрі виходять на схід або захід. У кімнаті з видом на північ рослинам не вистачатиме світла, через що вони жовтіють і витягуються. А на південній стороні, навпаки, сонця буває надто багато, що влітку може спричинити опіки листя. Але ці проблеми легко вирішуються. У ясні літні дні не завішуйте листя тюлем, а взимку при дефіциті сонячних променів встановіть додаткові джерела освітлення врахуйте, що для цього годяться лише лампи з повним спектром випромінювання). Переважно їх встановлюють зверху або збоку.
Ще одна необхідна умова для буяння Вашого зимового саду – це температура повітря. Величезна кількість кімнатних рослин почуває себе комфортно при 18-24 °С. А мінімально допустима температура для них у зимовий період – 10 °С.
Якщо у зимовий період через центральне опалення повітря у квартирі сильно пересушене, врятувати ситуацію допоможуть спеціальні зволожувачі або декоративний фонтанчик чи акваріум.
Ваш зимовий сад не повинен виглядати як хаотичне нагромадження горщиків. Підбирайте рослини так, щоб вони гармоніювали одна з одною. І старайтесь надавати перевагу представниками однієї кліматичної зони, бо по-іншому Вам буде важко сварити для них всі необхідні умови.
У центрі експозиції краще розмістити крупну рослину. У «тропічному» зимовому саду це може бути монстера, фікус каучуконосний, види пальм, які повільно ростуть (лівістона, вашингтонія або трахікарпус), в «пустельному» - молочай трьохгранний, товстянка деревовидна, великий екземпляр цефалоцереуса або міртілокактуса.
На передньому плані гарно виглядатимуть невеликі сукуленти: очитки, хавортії, гатерії, каланхое, ехеверія. Вони притягують увагу незвичайною формою листків, а у період цвітіння ще й маленькими, але яскравими квітами.
На задньому фоні, ближче до вікна, варто поселити пістрявих та світлолюбних представників флори, до яких відносяться дифенбахія, корделіна, колеус, кодієум. На відміну від своїх квітучих побратимів, вони будуть милувати ваше око цілий рік.
Для декорування стін ідеально підходять ті нестійкі ліани: плющ, ройцісус ромбовидний, сціндапсус, сингоніям. Горщики з ними можна ставити поряд з опорою, по якій рослини будуть пнутися вгору, або помістити на високих підставках – тоді їх стебла красиво спускатимуться вниз.
Для наближення хатньої атмосфери до природної фітодизайнери радять використовувати плетені опори, корзини, бамбукові та дерев’яні стійки. Бажано, щоби вазони теж були декоровані під камінь, дерево чи обплетені лозою.
Коли за вікном усе замело снігом і через лютий мороз доводиться пересуватися перебіжками з пункту А в пункт Б, іноді так хочеться опинитися десь серед соковитої зелені та пахучих квітів… Розбийте зимовий міні-сад і впустіть у дім вічне літо!
Коментарі
Для того, щоб додавати коментарі, потрібно Авторизуватись.