Як боротися з бур'янами — актуальне...
Бур'яни, вони ж сміттєві рослини, ростуть в посівах сільськогосподарських культур і наносять дуже велику шкоду зростанню даних видів. Бур'яни можна зустріти всюди, в садах і городах, у лісах і на галявинах, у міських парках і на берегах водоймищ.
Саме тому на сьогоднішній день тема боротьби з бур'янами стала настільки актуальною серед жителів мегаполісів. А якщо взяти до уваги той факт, що кількість дачників зростає з кожним днем, міські жителі тягнуться до землі, про яку вони практично нічого не знають, то виникла потреба поговорити докладніше про те, як боротися з бур'янами.
Які рослини є бур'янами?
Однозначно можна сказати, що боротьба з бур'янами просто життєвонеобхідна. Вони завдають шкоди, як культурним рослинам, які через сусідство з цими шкідниками, хворіють, погано ростуть і дають маленький врожай, так і для людей, які можуть отримати різні отруєння і захворювання. До речі, цікавий факт, в радянські часи були введені і діяли спеціальні правила боротьби з бур'янами. Потім їх, на жаль, відмінили. Багато хто знає, як важко боротися з бур'янами, коли сусідську ділянку довго не обробляють, смітних трав повне роздолля, вони розростаються у подвоєному темпі. Тому, було легше, коли знищення бур'янів було обов'язком хазяїна ділянки.
Вчені багатьох країн протягом довгих років займаються дослідженнями. Вони намагаються знайти «правильну формулу» для повного і остаточного знищення бур'янів. Але поки що безрезультатно ... Всі методи, застосовувані в даний час, є лише тимчасовими заходами. Бур'яни продовжують дротувати нас своєю присутністю. Навчені життєвим досвідом дачники помітили, що бур'яни ростуть посиленими темпами у два заходи. Перший зростання починається на початку-середині травня, другий етап припадає на середину липня. Зрозуміло, що ці дані можуть відрізнятися в різних кліматичних зонах і залежать від погодних умов. Але в середньому зростання відбувається в ці періоди.
Основні методи боротьби з бур’янами:
1. Фізичні заходи. Такі, як знищення бур'янів за допомогою струму високої частоти, або розведення багать на місцях, уподобаних бур'янами.
2. Хімічні заходи. Використання гербіцидів – хімічних засобів, для боротьби з бур'янами, шкідниками і різними хворобами рослин.
3. Дуже важливо не допустити дозрівання насіння бур'янів, оскільки вони на майбутній сезон обов'язково проростуть, і ви будете з ними боротися з початку дачного сезону і до заморозків. Сходи бур'янів найкраще викопувати мотикою, а після прополки розпушувати землю граблями. Це дуже поширений, але, поряд з цим, і самий трудомісткий метод, так як займає дуже багато часу і сил, необхідно проробляти це постійно. Є інший метод: прополка проводиться в період між ущільненням грунту і посівом насіння. Але найлегший, найбільш часто вживаний спосіб - дати бур'янам прорости, а потім обробити всю поверхню землі гербіцидами. Витримати декілька днів і зайнятися своїм городом.
4. Метод ручної прополки. Поряд з використанням передових технологій, до цих пір не зжив себе, а іноді і є чи не основним і єдиним, метод ручного прополювання. Особливо його поважають люди, які не довіряють різним хімічним впровадженням, а також не приймають різні нововведення.
Однак, дбайливому садівникові слід знати, що боротьбу з бур'янами треба починати з осені, ділянка якісно перекопується, краще два рази, щоб не пропустити якийсь шматочок землі. Коріння бур'янів треба вибрати і спалити. Це допоможе надалі уникнути масового зростання бур'янистих рослин на вашому городі.
5. Недавнім винаходом у цій справі є мульчування, тобто земля покривається спеціальною плівкою, в результаті чого помітно скорочується зростання бур'янів. Цю плівку можна придбати у спеціалізованих магазинах.
Використовуйте зручний для вас метод боротьби з бур'янами і ваша земля «скаже вам спасибі», давши чудовий урожай!
Коментарі
Для того, щоб додавати коментарі, потрібно Авторизуватись.