ГоловнаРозділ «Рослини» Поради фахівців Рододендрон у власному саду – що важливо знати… (ФОТО)

Рододендрон у власному саду – що важливо знати… (ФОТО)

Про особливості українських видів рододендрону - Rhododendron myrtifolium та Rhododendron luteum – «Зелене» консультувалася в ужгородських спеціалістів. Мовилося і про вподобання цих рослин та умови вирощування в умовах «низовинного» Закарпаття. Декоративні види рододендронна «залучити» до нашого регіону куди легше, однак весь рід Рододендрон (Rhododendron) є вибагливим і потребує немало клопоту з собою. Про особливості вирощування різновидового рододендрона з нами поділилася місцева садівниця Ліза Сабо.
Рододендрон у власному саду – що важливо знати…  (ФОТО)

Хоча літня пора і не є актуальною у висадці «червоної рути», однак саме зараз, у період ї цвітіння, більшість і надихається «перенести» цю чудову рослину з фото журналів, інтернету у власний сад. Тому трохи практичних порад від спеціалістів про особливості вирощування і догляду за цією квітучою рослиною.

Як при висадці будь- якої рослини, найважливішим моментом є правильне обрання місця її зростання. «Місце для висадки рододендронів має бути захищеним від сильних вітрів і прямих сонячних променів, без застою води і з кислою реакцією грунту. Всім рододендрони потрібно сонце, але різною мірою. Високогірні карликові особливо полюбляють сонце.Більшість крупноквіткових вічнозелених воліють рости в півтіні. Деякі миряться з періодичним затінюванням, але постійну тінь рододендрони не виносять – тоді вони взагалі не цвітуть або цвітуть дуже слабо», – радить пані Ліза.

При висадці рододендронів немає бути поблизу поблизу великих дерев з поверхневою кореневою системою - кленів, лип, вільх, верб і особливо берез - їх коріння сильно висушують і виснажують грунт, і рододендрони складно з ними конкурувати. У «сусіди» рододендронам найкраще годяться сосни - під ними достатньо світла, а глибока коренева система не заважає квітучому чагарнику.

Ці рослини добре почуваються біля водойм, де відчутно зволожене повітря. Якщо ж висадити рослину біля штучного ставка, озера чи іншої водойми немає можливості, то вічнозелені рододендрони до цвітіння раз на тиждень обприскують. «Але не оприскуйте вже квітучий рододендрон – це може зашкодити квіткам».
Звичайно, найкраща пора для висадки рододендрону – весна, бо за весняної посадки рослини отримують можливість добре адаптуватися і вкоренитися на новому місці. Рослини з закритою кореневою системою- до прикладу,в контейнері, можна висаджувати і в більш пізні терміни – в травні- червні.

Як розповідала науковий співробітник ботанічного саду УжНУ Оксана Куртяк, коренева система рододендронів досить компактна, тому навіть для високорослих видів досить викопати яму глибиною близько 50 см і шириною 70-80 см. Як мовилося, на дно висадкової ями для рододендрону краще взяти шар битої цегли і піску 15-20 см; якщо посадкова яма глибока, то шар дренажу збільшується до 30 - 40 см і включає дрібний гравій або щебінь. Суміш листової землі, верхового торфу, опаду хвойних дерев (3:2:1) з додаванням повного мінерального добрива – приблизно 70 г на яму – таким має наповнення висадкового місця під рододендрон.

Перед висадкою вийнятий з горщика кореневий шар рододендрона повинен добре просочитися водою. Кущ садять в заповнену субстратом яму, стежачи за тим, щоб коренева шийка була заглиблена, а перебувала вище на 2-4 см рівня грунту з урахуванням її опади. Навколо куща роблять пристволову лунку з піднятими краями і рясно поливають.

Правильна висадка рододендрону спрощує згодом догляд за ним. У спекотні і сухі літні і навіть осінні місяці необхідно стежити, щоб грунт під кущами не пересихав. Однак, тут варто знати міру – надлишок воли їм шкодить. Оскільки в горах ці рослини живуть в умовах підвищеної вологості повітря, то, як правило, вони полюбляють обприскування всього куща з листям і квітами.

Поливати найкраще річковою або дощовою водою. «Звичану воду для поливу необхідно окисляти - найкраще сірчаною кислотою. Точну концентрацію кислоти вказати складно – вона залежить від ступеня жорсткості води».

Зів'ялі суцвіття потрібно обламувати або обережно обрізати. Це не лише зберігає екзотичність куща, але і сприяє рясному росту і цвітінню рододендронів в наступному році. «Краса потребує жертовності» - це про вирощування «червоної рути».

Зелене Закарпаття

10.06.2014 15:37:43

Коментарі

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно Авторизуватись.


×
Авторизація