ГоловнаРозділ «Рослини» Кімнатні рослини Кімнатний перець – і краса, і користь

Кімнатний перець – і краса, і користь

Ця цікава декоративна овочева рослина водночас прикрашена квітками, плодами і листям. За красою й привабливістю такі перчики не поступаються кращим кімнатним рослинам, а їхні плоди використовують як гостру приправу практично протягом усього року.
Кімнатний перець – і краса, і користь

Сьогодні існує більш як 100 видів кімнатного перцю. Є як дуже гострі, так і солодкі. Всі сорти кімнатного перцю високоврожайні, порівняно тіневитривалі, що дає змогу вирощувати їх у відкритому ґрунті під деревами та в затінку. У відкритому ґрунті рослини можуть дуже розростатися (до 1 м) і їх там вирощують як однорічну культуру. В кімнатних умовах вони багаторічні. Щоправда, старі рослини бажано замінювати новими, використовуючи живці, які непогано укорінюються. Для цього достатньо під час укорінення живців рясно їх поливати, не допускаючи пересихання ґрунту. З укорінених живців кімнатний перець починає цвісти набагато раніше, ніж із сіянців. Ще одна перевага такого способу розмноження – збереження сортової чистоти.

Висівають кімнатний перець з лютого і протягом усього літа. Ґрунтосуміш готують з рівних частин дернової землі, перегною, торфу і піску. Коли у рослин з’являться два листочки, їх розсаджують в окремі горщики. Поливають сіянці теплою водою, краще сніговою або дощовою. Це слід робити регулярно, щоб не пересихала земля. Раз на два тижні рослини бажано підживлювати настоєм коров’яку, удобрювальними сумішами для овочів.

Незважаючи на те, що кімнатні перці порівняно тіневитривалі, в кімнаті їх потрібно розміщувати на добре освітлених підвіконнях. В осінньо-зимовий період рослинам не вистачає світла, отож якщо не використовувати додаткове підсвічування лампами денного світла, то в плодах, які зав’язалися, не до¬стигає насіння, а нові плоди не зав’язуються. Цвісти рослини здатні протягом усієї зими. Коли температура в кімнаті знижується до 10-15°С, у деяких сортів перцю може опадати листя. У цей період рослини поливають дуже рідко, за потребою. Період спокою може тривати 2-3 місяці, а десь у лютому вже можна замітити утворення нових пагонів. До кінця місяця рослини масово зацвітають.

У травні вже можна збирати перший урожай вітамінної продукції. Слід зазначити, що у деяких сортів плоди можуть бути забарвлені у різні кольори одночасно. У таких сортів достигання плодів іноді розтягується до двох-трьох місяців, а в осінньо-зимовий період – і довше.

Щоб надати кімнатним перцям привабливого і декоративного вигляду, рослини бажано формувати прищипуванням пагонів або обрізуванням. Обрізані пагони можна використовувати як садивний матеріал. Укорінені живці починають цвісти і плодоносити одразу ж після укорінення, навіть коли вони зовсім невеличкі, і тому виглядають дуже красиво.

Кімнатні перці часто уражуються попелицею. Щоб уникнути цього, не слід брати для садіння рослин землю з городу, адже саме з нею легко занести шкідників, боротися з якими в домашніх умовах буде нелегко.

Зелене Закарпаття

07.12.2013 14:10:09

Коментарі

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно Авторизуватись.


×
Авторизація