ГоловнаРозділ «Рослини» Інші ТОП-7 квітучих рослин Ужгорода

ТОП-7 квітучих рослин Ужгорода

Ужгород – надзвичайно квітуче місто. Різноманіття його флори просто вражаюче, за кількістю видів квітучих рослин ми могли б заткнути за пояс не лише більшість українських міст, але й позмагатися з Європою. Впродовж всієї весняно-літньої пори ботанічні красоти змінюють одна одну та милують око наших містян. Серед адамових і тюльпанових дерев, цитринів, рододендронів та багатьох інших 7dniv.info склав перелік найбільш популярних та улюблених,Я кі вже відцвіли, та тих, які ще милують око ужгородців та гостей м

 1. Сакури. Близько 3 тисяч сакур росте нині в Ужгороді, і їх кількість невпинно росте. В місті над Ужем росте 6 видів сакур із 400 можливих, а в ботанічному саду – 14. Ці рожеві дерева вже давно стали візитівкою нашого міста. За результатами опитування, проведеного експертами «Турінформ Закарпаття», 35% туристів, які приїхали до Ужгорода, вирушили у поїздку заради цвітіння сакур. На честь японської вишні в нашому місті проходить щорічний фестиваль «Сакура фест». Тому саме сакуру по праву можна вважати головним квітучим дивом Ужгорода.

2. Магнолія. Другою красунею, так званою віце-міс, визнано магнолію. Не кожен турист, що спішить підлаштувати відпустку під цвітіння рожевої сакури, знає, що втрачає можливість побачити найніжнішу квітку – магнолію. Ці дерева розцвітають за два тижні до своїх більш відомих колег. У місті є майже 20 видів цих рослин. Квіти різного кольору – від ніжно-рожевого до фіолетово-білого. Приголомшують магнолії і розміром суцвіть – інколи довжина пелюсток сягає 30 сантиметрів.

3. Липи. Саме в Ужгороді знаходиться найдовша липова алея Європи. Сьогодні її довжина -- 2 км 200 метрів.Тут ростуть різні сорти лип, тому майже місяць квітне вся набережна Незалежності. Самі по собі дрібні квіточки, може, й не вражають розбещеного екзотами ужгородця, проте сила цих дерев – в їх кількості. Більше двох десятків кілометрів пахучого і лікувального цвіту – це неабищо.

4. Райські яблука. Тут першим з перших є проспект Свободи, хоча дерев вистачає і в інших районах міста. Яблуні квітнуть насиченим рожевим, бордовим та фіолетовим цвітом. Зацвітають трошки раніше сакур і є дуже пахучими. Особливо аромат райських яблунь відчутний в ввечері та вночі. Ужгородські дерева плодоносять, проте їсти яблука небажано – надто близько вони до дороги.

5. Рожеві каштани. Доки в Києві садять несправжні рожеві каштани – в нас вони вже прикрашають Київську набережну. Загалом у місті росте багато різновидів цього дерева, колір суцвіть в залежності від сорту також різний.

6. Троянди. З 1954 до 1999 року на площі Народній ці квіти вирощувалися аж у двох розаріях. Вздовж набережної Незалежності також можна зустріти залишки рожевої посадки. Нині ж ці квіти в немалих кількостях можна зустріти в Боздоському парку, Ботанічному саду УжНУ і… на кожному кроці в приватних квітниках. Ужгород має дуже сприятливий клімат для вирощування троянд, тому багато господинь віддають перевагу саме їм, прикрашаючи прибудинкову територію.

7. Гліцинії. Вона ж вістерія китайська. Рослина набуває надзвичайної популярності, з кожним роком її в Ужгороді більшає. В провулку «Гірчичне зерно» цього року також висадили цю красу. За словами проректора УжНУ Федора Шандора, гліцинії – екзотичні для України квіти, проте Закарпаття для них підходить ідеально.

7dniv.info/ua/news/top-7-kvituchih-roslin-uzhgoroda

07.06.2014 11:19:43

Коментарі

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно Авторизуватись.


×
Авторизація