ГоловнаРозділ «Рослини» Декоративні рослини У ботанічному саду УжНУ нові види рододендрона

У ботанічному саду УжНУ нові види рододендрона

Цьогоріч в ботанічному саду УжНУ, що на вулиці Ольбрахта в Ужгороді, кажуть працівниці саду, майже все зацвіло на місяць раніше. Навіть деякі квіти, як от сичуанський рододендрон, який почав цвісти ще в лютому…
У ботанічному саду УжНУ нові види рододендрона

При вході в ботсад вас фіолетовим цвітом яйцеподібної форми зустрічає магнолія суланжа, а її сусідка –магнолія кобус, яка має білі квіти, вже відцвіла. Натомість цвітом інших магнолій – білої трипелюсткової та фіолетової ліліфлора (форма свічки нагадує клюв) ще лише будете мати змогу помилуватися, розповідає наш гід, заступник директора саду Людмила Омелянська. Ліліфлора, до речі, цвіте двічі на рік – у квітні і в серпні. А от магнолія грандіфлора, яка милує око впродовж літа, цвітом цьогоріч не порадує. Три роки тому підмерз корінь, але тут запевняють, що оклигає вже наступного року. Загалом в саду, додає наш гід, 11 видів магнолій. Розшукати їх не важко, бо біля кожної квітки чи куща є табличка із назвою та країною походження.

Далі у вічі впадає рожева сакура, яка торік, кажуть, зацвіла тільки 9 травня. А поруч різноманітне царство рододендронів. Їхня колекція нині налічує, каже пані Людмила, 26 видів. Сичуанський рододендрон почав цвісти ще в лютому, зараз цвітуть рододендрон Шліппенбаха та інш. Натомість решта почне цвісти трохи пізніше і аж до червня – сімса і рододендрон японський. Не так давно тут висадили три нових види рододендронів, а це: форчуна, арборесценс і т.п. Поки не цвітуть. Компанію рододендронам склали обрієта, яка зазвичай радує око аж у червні, адоніс і мускари.

Далі повертаємо направо від рододендронів – там білий кущ спіреї сливолистої та рожевий мигдалю декоративного, а ще діцентри (рожеві серця). Трохи далі ви знайдете кущ лавровишні із зеленим листям та білим цвітом та церціс (юдине дерево), який цікавий тим, що рожеві квіти ростуть….на голому стеблі. Коли ж вони відцвітають, то лише тоді з»являється листя. А от мигдаль їстівний вже відцвів.

Ближче до річки на вас чатують запахи черемхи та бузку, барвінку, яскраво- рожевий кущ із назвою хеномелес японіка (або айва японська). А ближче до оранжереї – зелений кущ магнолії падуболистої, на якій восени дозрівають сині ягоди.

Не оминули своєю увагою й альпійську гірку. Тут до розмови приєдналася інша працівниця ботсаду Любов Якобенко: «Дивіться, от цвітуть мускари, сон-трава, флокси. А це іберіс та обрієта. А там далі дерево понцеруса (дикий лимон), який так рано ніколи не зацвітав», – розповідає пані Люба.

З вами прощатимуться на виході мигдаль степовий та інжир. Саме на весну припадає пік відвідуваності ботанічного саду. Але знайте, що він цікавий до пізньої осені – у листопаді ще радують око хризантеми. І хоча офіційно ботсад працює до 16.00, але опісля безкоштовну екскурсію, каже заступник директора, можуть провести для вас і вартові.

Фото - автора та А.Ножки, uzhgorod.in

10.04.2014 15:50:03

Коментарі

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно Авторизуватись.


×
Авторизація