ГоловнаРозділ «Ландшафт» Елементи ЛД Газон на ділянці: з чого почати?

Газон на ділянці: з чого почати?

Газон повинен бути стійким до витоптування, добре переносити скошування і рівномірно відростати після нього, а також утворювати потужну дернину з рівною поверхнею. Якщо ви плануєте розбити газон, замислюватися про те, яким він буде, потрібно вже зараз.
Газон на ділянці: з чого почати?

Перш ніж розбити газон, потрібно ретельно продумати, де і який саме тип вам підходить. Не варто влаштовувати партерний газон на задньому дворі, він тільки буде заважати вам ходити і незабаром ви його просто затопчете. Лугові газони мальовничо виглядають на берегах водойм і в дальніх куточках саду.

У глухому затіненому місці виростити газон дуже важко. Тому в тіні дерев краще посадити не газонні трави, а тіньолюбні і тіньовитривалі рослини: снить, очиток пагононосний, барвінок малий, живучку повзучу. Ці трави добре розростаються, а до кінця літа утворюють суцільний килим.

Створення нового газону

Газон можна створити двома способами – засіявши його насінням або використавши готову газонну траву в рулоні. В даний час найбільш прогресивним і швидкісним способом вважається використання готового трав'яного дерну в рулонах. Але застосовують і другий спосіб.
Кращий час для посіву насіння – квітень-травень та серпень-вересень. Газон закладають в суху безвітряну погоду в помірно вологий грунт. Сіють в два прийоми – вздовж і поперек ділянки, загортаючи насіння граблями. Вздовж доріжок посів повинен бути більш густим. На важких грунтах, для того щоб трава зійшла швидше і краще, поверхню майбутнього газону мульчують дрібним перегноєм або торфом. Щоб газон радував око, потрібно ретельно доглядати за ним.

Як вибрати насіння

Сучасний газон – це суміш трав, склад якої можна змінювати в залежності від його призначення та умов зростання. Існують спеціальні суміші: для глинистих і торф'яних грунтів, для узбіч проїжджих доріг, для вологих і затінених місць, є навіть газон для автопарковки. Правда, в цьому випадку як жорстка основа використовується чарункова пластикова структура, яка наповнюється землею і засівається насінням газонних трав.

Суміш газонних трав підбирають залежно від призначення газону, оскільки до кожного з видів пред'являються свої, специфічні вимоги. У складі партерного газону переважають низькорослі рослини з тонким витонченим листям – мятлик луговий, мітлиця пагононосна, костриця червона.

Недоліки газону: які помилки були допущені?

1.Нерівномірні сходи (нерівномірний посів, посів під час вітру; неправильний полив – насіння змило).
2. Нема трави на схилі (неправильний полив – насіння змило; не використовувалися спеціальні технології).
3. Газон занадто рідкий або густий (неправильна норма висіву при посіві).
4. Різнобарвний газон - темно-або блідо-зелений (недосягнуто однорідності верхнього шару грунту; був підживлений неправильно або нерівномірно).
5. Погано всмоктується дощова вода (неправильно підібраний тип завезеної грунту, нема дренажу; неправильно створена дренажна система).
6. Багато бур'янів (неправильно готували грунт перед посівом; погано перезимував; занадто низька остання осіння стрижка; висіяне насіння не підходять для наших кліматичних умов).
7. Трава росте «купиною» (посіяні негазонні види трав).

19.06.2012 13:58:43

Коментарі

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно Авторизуватись.


×
Авторизація