Головна Цікава планета В Україні хочуть посилити відповідальність за жорстоке поводження з тваринами

В Україні хочуть посилити відповідальність за жорстоке поводження з тваринами

В Україні можуть серйозно посилити відповідальність за жорстоке поводження з тваринами, а також розширити список дій, що входять у це поняття. Про це пише видання КоммерсантЪ-Украина в статті "Депутаты в мире животных".
В Україні хочуть посилити відповідальність за жорстоке поводження з тваринами

Як повідомляє видання, вчора у Верховній Раді України депутати від фракцій Партії регіонів, Батьківщини та КПУ зареєстрували законопроект про внесення змін до закону Про захист тварин від жорстокого поводження.

Автори документа пропонують розширити поняття жорстокого поводження з тваринами. Зокрема, до нього пропонують віднести побиття, залякування і знущання; використання отрути проти тварин, застосування жорстоких методів виховання і годування, а також залишення вихованців без їжі і води.

За словами одного з авторів законопроекту, регіонала Євгена Балицького, через розмитість поняття жорстокого поводження суди часто відмовляють у розгляді справ з цього виду адміністративного правопорушення, через це за ст. 89 (жорстоке поводження з тваринами) за рік притягується до відповідальності всього 15-20 осіб.

Крім того, автори пропонують зробити обов'язковою реєстрацію вихованця протягом 30 днів з моменту його придбання.

Як повідомили в столичному Центрі ідентифікації тварин, в Києві офіційно зареєстровано 58 тис. домашніх тварин. Водночас за неофіційними даними, у киян живе 150-160 тис. тварин. "Реєстрація собак звичайних порід коштує 20 грн, потенційно небезпечних порід (їх близько 30) - 87 грн. У цю суму, крім вартості поліграфічних матеріалів і жетона, входить і тестування тварин на знання команд", - розповіли в підприємстві.

Автори документа пропонують, щоб тільки люди, старші за 16 років, мали право вигулювати собак потенційно небезпечних порід. Крім того, Балицький не відкидає, що в майбутньому щодо цього будуть підготовлені додаткові поправки: "Зараз ми думаємо над тим, що, можливо, нам слід вимагати довідку про психічну осудність людини, яка хоче придбати собаку потенційно небезпечної породи".

Крім того, тільки власник собаки-поводиря отримає право не прибирати екскременти за ним, всі інші будуть зобов'язані робити це. Документ також передбачає заборону приводити тварин в кафе, неспеціалізовані магазини, лікарні, на дитячі та спортивні майданчики.

Тим часом захисниця тварин Тетяна Метельова назвала цей документ "вкрай невдалою спробою" змінити закон. За її словами, досі не передбачена відповідальність за порушення законодавства.

Координатор з юридичних питань Молодіжної ліги захисту тварин Людмила Каченовська звернула увагу на додаток до ст. 23 законопроекту, що забороняє регулювати чисельність тварин, за винятком мишей і щурів. "Швидше за все малося на увазі, що не можна зменшувати популяцію вбивством і цькуванням, але виходить, що фізособам, наприклад, заборонили стерилізувати бродячих собак", - заявила Каченовська.

Як зазначає видання, в будь-якому випадку захисники тварин вважають позитивними спроби народних депутатів поліпшити ситуацію в цій сфері.

Нагадаємо, наприкінці березня заступник голови Верховної Ради Руслан Кошулинський і четверо депутатів від фракції Свобода запропонували парламенту ввести покарання у вигляді штрафу за свідоме негодування тварин.

За матерiалами видання "КоммерсантЪ-Украина"

26.04.2013 11:06:21

Коментарі

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно Авторизуватись.


Схожі публікації

Користь домашніх тварин для здоров’я
Користь домашніх тварин для здоров’я
Ми їх любимо, а вони нас лікують. І це не міф: те, що домашні тварини корисні для здоров'я, підтверджують вчені всіх країн світу. Після робочого дня голова тріщить, а ноги гудуть. Але в передпокої зустрічає пес — він такий радий зустрічі, ніби страждав на самоті цілу вічність! Машучий хвіст відганяє втому, ломота відступає, звідкись беруться сили, яких, здавалося, більше немає. Що сталося? Нічого особливого. Просто щоденний сеанс зоотерапии.
І знову про стереотипи про бійцівські породи собак – на історії
 І знову про стереотипи про бійцівські породи собак – на історії
Попри те, що зоозахисні організації і самі господарі бійцівських порід собак не раз розвіювали міфи про «страхітливість» цих чотирилапих, немало люду донині мислить стереотипно – такий пес нічого хорошого з себе не представляє. Це історії, яку волонтер ГО «Допоможи другу» Маріша Пилявська, розповідає на своїй сторінці Вконтакті, теж реально змальовує проблему стереотипного мислення, відповідно- поводження, з такими собаками. Пряма мова.
При системному фінансуванні проблему із бездомними тваринами у Мукачеві можна вирішити за 5 років
При системному фінансуванні проблему із бездомними тваринами у Мукачеві можна вирішити за 5 років
18 липня у прес-центрі «Панорама» відбулася прес-конференція із засновницею благодійного фонду «Лакі» Єрмілою Кость та директором фонду Оленою Андріасовою.
Організація "Барбос": трішки історії та сьогодення
Організація "Барбос": трішки історії та сьогодення
Існує така думка: якщо людина любить тварин, то вона не може бути злою. В Ужгороді вже кілька років функціонує організація, що об’єднує долі людей і тварин, даруючи безпритульним тваринкам новий дім. Ми поспілкувалися із натхненницею проекту "Барбос", Ірою Азізян. Далі пряма мова.
×
Авторизація