Головна Цікава планета В Україні хочуть посилити відповідальність за жорстоке поводження з тваринами

В Україні хочуть посилити відповідальність за жорстоке поводження з тваринами

В Україні можуть серйозно посилити відповідальність за жорстоке поводження з тваринами, а також розширити список дій, що входять у це поняття. Про це пише видання КоммерсантЪ-Украина в статті "Депутаты в мире животных".
В Україні хочуть посилити відповідальність за жорстоке поводження з тваринами

Як повідомляє видання, вчора у Верховній Раді України депутати від фракцій Партії регіонів, Батьківщини та КПУ зареєстрували законопроект про внесення змін до закону Про захист тварин від жорстокого поводження.

Автори документа пропонують розширити поняття жорстокого поводження з тваринами. Зокрема, до нього пропонують віднести побиття, залякування і знущання; використання отрути проти тварин, застосування жорстоких методів виховання і годування, а також залишення вихованців без їжі і води.

За словами одного з авторів законопроекту, регіонала Євгена Балицького, через розмитість поняття жорстокого поводження суди часто відмовляють у розгляді справ з цього виду адміністративного правопорушення, через це за ст. 89 (жорстоке поводження з тваринами) за рік притягується до відповідальності всього 15-20 осіб.

Крім того, автори пропонують зробити обов'язковою реєстрацію вихованця протягом 30 днів з моменту його придбання.

Як повідомили в столичному Центрі ідентифікації тварин, в Києві офіційно зареєстровано 58 тис. домашніх тварин. Водночас за неофіційними даними, у киян живе 150-160 тис. тварин. "Реєстрація собак звичайних порід коштує 20 грн, потенційно небезпечних порід (їх близько 30) - 87 грн. У цю суму, крім вартості поліграфічних матеріалів і жетона, входить і тестування тварин на знання команд", - розповіли в підприємстві.

Автори документа пропонують, щоб тільки люди, старші за 16 років, мали право вигулювати собак потенційно небезпечних порід. Крім того, Балицький не відкидає, що в майбутньому щодо цього будуть підготовлені додаткові поправки: "Зараз ми думаємо над тим, що, можливо, нам слід вимагати довідку про психічну осудність людини, яка хоче придбати собаку потенційно небезпечної породи".

Крім того, тільки власник собаки-поводиря отримає право не прибирати екскременти за ним, всі інші будуть зобов'язані робити це. Документ також передбачає заборону приводити тварин в кафе, неспеціалізовані магазини, лікарні, на дитячі та спортивні майданчики.

Тим часом захисниця тварин Тетяна Метельова назвала цей документ "вкрай невдалою спробою" змінити закон. За її словами, досі не передбачена відповідальність за порушення законодавства.

Координатор з юридичних питань Молодіжної ліги захисту тварин Людмила Каченовська звернула увагу на додаток до ст. 23 законопроекту, що забороняє регулювати чисельність тварин, за винятком мишей і щурів. "Швидше за все малося на увазі, що не можна зменшувати популяцію вбивством і цькуванням, але виходить, що фізособам, наприклад, заборонили стерилізувати бродячих собак", - заявила Каченовська.

Як зазначає видання, в будь-якому випадку захисники тварин вважають позитивними спроби народних депутатів поліпшити ситуацію в цій сфері.

Нагадаємо, наприкінці березня заступник голови Верховної Ради Руслан Кошулинський і четверо депутатів від фракції Свобода запропонували парламенту ввести покарання у вигляді штрафу за свідоме негодування тварин.

За матерiалами видання "КоммерсантЪ-Украина"

26.04.2013 11:06:21

Коментарі

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно Авторизуватись.


Схожі публікації

В Ужгороді проводиметься молодіжна акція на захист безпритульних тварин міста
В Ужгороді проводиметься молодіжна акція на захист безпритульних тварин міста
Зоозахисна організація Ужгорода «Допоможи другу» за активної підтримки керівництва та вихованців молодіжного комплексу ПАДІЮН організують у місті акцію на підтримку чотирилапих безхатченків міста. Зоозахисники планують провести для дітей виховну годин про відповідальність за приручену тварину та конкурс на кращу історію з життя малечі, у якій фігурує бездомний кіт собака. Цю розповідь діти матимуть змогу не лише розказати, але і змалювати на папері, чи на асфальті поблизу пішохідного моста в Ужгороді, за попередньою інформацією, 30 квітня.
Закарпатський кінологічний центр провів екскурсію для молодих туристів
Закарпатський кінологічний центр провів екскурсію для молодих туристів
Цікаву екскурсію для юних вихованців Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій та спорту учнівської молоді провели днями в Кінологічному центрі УМВС України в Закарпатській області.
Жахливі умови в зоопарку на Тернопільщині: верблюд стоїть навколішки, на лева шкода дивитись
В страшних умовах утримують звірів в зоопарку на Тернопільщині. Вовки, ведмеді, леви та верблюди ледь поміщаються у клітках. Верблюду так мало місця, що він може лише стояти на колінах.
×
Авторизація