Головна Цікава планета Садівники Києво-Печерського заповідника готують рослини до зими

Садівники Києво-Печерського заповідника готують рослини до зими

У столицю прийшли перші заморозки, і садівники Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника почали готувати до зимівлі квіти та дерева, що ростуть на території музейної установи.
Садівники Києво-Печерського заповідника готують рослини до зими

 Як розповів садівник Василь Сидоренко, на сьогоднішній день усі багаторічні рослини підрізали, а однорічні викопали і перенесли до теплиці. Навесні їх розсадять по усіх клумбах Заповідника.

„Нещодавно ми перенесли до теплиці кали, які росли біля 3 корпусу. Їм замінили землю, регулярно поливаємо. Усього зараз 19 горщиків, більшість з них досі цвітуть. Навесні, орієнтовно після Великодня, ми їх розділимо та висадимо на клумби”, - говорить садівник.

Також, за словами Василя Сидоренка, перенесли до теплиці кани і жоржини, але вже у вигляді кореневищ: „Після перших осінніх заморозків викопали бульби жоржин і кан, які росли біля 4 корпусу. Їх викопали разом з грудкою землі, підсушили і заклали на зберігання до весни у прохолодному приміщенні”.

Окрім декоративних рослин, у теплиці зараз ростуть помідори, огірки і полуниці. „Орієнтовно у лютому ми плануємо висаджувати тут квіти-однорічки. А поки у землі, де вони ростимуть, посадили помідори, огірки та полуницю – щоб не пустувало місце”, - розповідає садівник.

Багаторічні рослини, серед яких троянди, іриси та дельфініум, залишаться на зимівлю просто неба, на клумбах. Для того, аби вони краще перенесли холоди, їх обрізали, підживили спеціальним зимовим добривом та обгорнули торфокрошкою. На клумбах чекатимуть зиму й хризантеми, барвінок та петунія. До речі, хризантеми досі радують око відвідувачів своїми яскраво-рожевими квітами.

Підготували до зимівлі садівники і ранні квіти – лілії і лілейники попересаджували, а тюльпани, нарциси, гіацинти, мускарі, і орнітогалум ( рос. птицемлечник) висадили на клумбах поблизу 8 корпусу.

Крім того, говорить Василь Сидоренко, днями було здійснене мульчування плодових дерев у Митрополичому саду. „Ми згребли листя біля яблук і груш, та обгорнули ним дерева, аби утеплити їх та зберегти вологу. Осінь була дощовою, тож дерева не поливали - на відміну від минулого року”.

За інформацією прес-служби Києво-Печерського заповідника

19.11.2012 16:06:18

Коментарі

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно Авторизуватись.


×
Авторизація