Головна Цікава планета Дрібні та великі тварини сприймають час по різному

Дрібні та великі тварини сприймають час по різному

Дрібні тварини зазвичай сприймають плин часу неначе у сповільненій відеозйомці, показали результати нового дослідження.
Дрібні та великі тварини сприймають час по різному

Це означає, що вони можуть бачити рух за тоншою шкалою часу, аніж більші істоти, і це дозволяє їм втікати від великих хижаків.

Наприклад, комахи та дрібні пташки за одну секунду можуть побачити більше інформації, аніж більші тварини, такі, як слон. Дослідження було опубліковане в журналі Animal Behaviour ("Поведінка тварин").

"Здатність сприймати час у дуже малих масштабах може стати питанням життя і смерті для організмів, що швидко рухаються, таких, як хижаки і їхні жертви", – вважає провідний автор дослідження Кевін Хілі з Трініті-коледжу Дубліна.

воротній ефект у сприйнятті часу автори дослідження виявили у більших тварин, які можуть пропускати речі, які маленькі істоти виявляють швидко.

Шпаки дуже швидко сприймають зміну візуальної інформації

Моторний воротар

По-різному сприймають час і люди. Наприклад, спортсмени часто здатні обробляти візуальну інформацію швидше за звичайних людей.

Досвідчений голкіпер швидше, ніж інші, може простежити звідки летить м'яч.

Швидкість, з якою люди сприймають візуальну інформацію, також пов'язана із віком, каже співавтор дослідження Ендрю Джексон.

Тварини з найшвидшою візуальною системою - ховрахи, шпаки і голуби

"Молодші люди можуть реагувати швидше, аніж старші, і з віком ця здатність знижується", - зазначає він.
Команда вивчала сприйняття часу у різних видів тварин. Для цього науковці зібрали й систематизували дані, отримані іншими командами, які використовували технологію під назвою критична частота злиття миготіння. Ця технологія дозволяє виміряти швидкість, з якою око обробляє світло.

Побудова цих результатів на графіку показала чіткий взаємозв'язок між розмірами тіла і швидкістю реакції очей на зміну візуальної інформації.

Дослідження було зосереджене на хребетних, однак науковці також виявили, що очі деяких видів мух реагують на стимули у понад чотири рази швидше, аніж людське око.

Тварини з найшвидшими візуальними системами - це ховрахи, шпаки і голуби. Повільніше за всіх світ сприймають шкірясті черепахи, європейські вугри і чорноносі акули.

Найповільніше світ сприймають шкірясті черепахи, вугри й чорноносі акули

За матеріалами bbc.co.uk

18.09.2013 11:33:12

Коментарі

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно Авторизуватись.


Схожі публікації

Користь домашніх тварин для здоров’я
Користь домашніх тварин для здоров’я
Ми їх любимо, а вони нас лікують. І це не міф: те, що домашні тварини корисні для здоров'я, підтверджують вчені всіх країн світу. Після робочого дня голова тріщить, а ноги гудуть. Але в передпокої зустрічає пес — він такий радий зустрічі, ніби страждав на самоті цілу вічність! Машучий хвіст відганяє втому, ломота відступає, звідкись беруться сили, яких, здавалося, більше немає. Що сталося? Нічого особливого. Просто щоденний сеанс зоотерапии.
У слонів виняткова пам’ять
У слонів виняткова пам’ять
Звичайно ж, неможливо сказати, що слони ніколи нічого не забувають, але численні дослідження показали, що у слонів дійсно дуже хороша пам'ять, і вони добре запам'ятовують деякі речі, що відбуваються з ними.
Організація "Барбос": трішки історії та сьогодення
Організація "Барбос": трішки історії та сьогодення
Існує така думка: якщо людина любить тварин, то вона не може бути злою. В Ужгороді вже кілька років функціонує організація, що об’єднує долі людей і тварин, даруючи безпритульним тваринкам новий дім. Ми поспілкувалися із натхненницею проекту "Барбос", Ірою Азізян. Далі пряма мова.
×
Авторизація