Головна Цікава планета Дрібні та великі тварини сприймають час по різному

Дрібні та великі тварини сприймають час по різному

Дрібні тварини зазвичай сприймають плин часу неначе у сповільненій відеозйомці, показали результати нового дослідження.
Дрібні та великі тварини сприймають час по різному

Це означає, що вони можуть бачити рух за тоншою шкалою часу, аніж більші істоти, і це дозволяє їм втікати від великих хижаків.

Наприклад, комахи та дрібні пташки за одну секунду можуть побачити більше інформації, аніж більші тварини, такі, як слон. Дослідження було опубліковане в журналі Animal Behaviour ("Поведінка тварин").

"Здатність сприймати час у дуже малих масштабах може стати питанням життя і смерті для організмів, що швидко рухаються, таких, як хижаки і їхні жертви", – вважає провідний автор дослідження Кевін Хілі з Трініті-коледжу Дубліна.

воротній ефект у сприйнятті часу автори дослідження виявили у більших тварин, які можуть пропускати речі, які маленькі істоти виявляють швидко.

Шпаки дуже швидко сприймають зміну візуальної інформації

Моторний воротар

По-різному сприймають час і люди. Наприклад, спортсмени часто здатні обробляти візуальну інформацію швидше за звичайних людей.

Досвідчений голкіпер швидше, ніж інші, може простежити звідки летить м'яч.

Швидкість, з якою люди сприймають візуальну інформацію, також пов'язана із віком, каже співавтор дослідження Ендрю Джексон.

Тварини з найшвидшою візуальною системою - ховрахи, шпаки і голуби

"Молодші люди можуть реагувати швидше, аніж старші, і з віком ця здатність знижується", - зазначає він.
Команда вивчала сприйняття часу у різних видів тварин. Для цього науковці зібрали й систематизували дані, отримані іншими командами, які використовували технологію під назвою критична частота злиття миготіння. Ця технологія дозволяє виміряти швидкість, з якою око обробляє світло.

Побудова цих результатів на графіку показала чіткий взаємозв'язок між розмірами тіла і швидкістю реакції очей на зміну візуальної інформації.

Дослідження було зосереджене на хребетних, однак науковці також виявили, що очі деяких видів мух реагують на стимули у понад чотири рази швидше, аніж людське око.

Тварини з найшвидшими візуальними системами - це ховрахи, шпаки і голуби. Повільніше за всіх світ сприймають шкірясті черепахи, європейські вугри і чорноносі акули.

Найповільніше світ сприймають шкірясті черепахи, вугри й чорноносі акули

За матеріалами bbc.co.uk

18.09.2013 11:33:12

Коментарі

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно Авторизуватись.


Схожі публікації

У слонів виняткова пам’ять
У слонів виняткова пам’ять
Звичайно ж, неможливо сказати, що слони ніколи нічого не забувають, але численні дослідження показали, що у слонів дійсно дуже хороша пам'ять, і вони добре запам'ятовують деякі речі, що відбуваються з ними.
Організація "Барбос": трішки історії та сьогодення
Організація "Барбос": трішки історії та сьогодення
Існує така думка: якщо людина любить тварин, то вона не може бути злою. В Ужгороді вже кілька років функціонує організація, що об’єднує долі людей і тварин, даруючи безпритульним тваринкам новий дім. Ми поспілкувалися із натхненницею проекту "Барбос", Ірою Азізян. Далі пряма мова.
У Солотвині житель облаштував вдома міні- зоопарк (ВІДЕО)
У Солотвині житель облаштував вдома міні- зоопарк (ВІДЕО)
Пави, фазани, папуги, голуби а ще кролі, морські свинки, кішки та собаки. Житель Солотвина вже багато років тримає вдома кілька десятків різних видів тварин. Чоловік каже, від такого сусідства отримує лише позитивні емоції. Самі ж тварини живуть мирно та дружно.
×
Авторизація