ГоловнаЗоозахисна діяльність Новини «Зоозахисна діяльність» При системному фінансуванні проблему із бездомними тваринами у Мукачеві можна вирішити за 5 років

При системному фінансуванні проблему із бездомними тваринами у Мукачеві можна вирішити за 5 років

18 липня у прес-центрі «Панорама» відбулася прес-конференція із засновницею благодійного фонду «Лакі» Єрмілою Кость та директором фонду Оленою Андріасовою.
При системному фінансуванні проблему із бездомними тваринами у Мукачеві можна вирішити за 5 років

«Проблема захисту тварин є неабияк актуальною. Проходячи вулицями, ми майже завжди бачимо як містом бігають безпритульні тварини. Деяких підгодовують, а деяких недобрі люди можуть і штовхнути ногою. Спостерігаючи агресивне ставлення до собак, ми вирішили взяти ситуацію у свої руки. Тварини потребують нашої допомоги, так як казав Екзюпері: «Ми відповідальні за тих, кого приручили», – розповідає пані Єрміла.

- Як давно ви займаєтеся благодійністю?

- (Єрміла ) У 2010 році ми почули, що у Мукачеві відкрився притулок для тварин. Звичайно, всі, хто почув цю новину втішилися, адже уявляли собі європейський притулок, де кожна тваринка має окремий вольєр, її годують, поять. Проте реальність виявилася протилежною. Притулок знаходиться в 10 км від центру міста. Окрім вольєрів у притулку більше нічого не було. Всіх собак розподіляли у кілька вольєрів, не годували, а в кінці місяця просто вбивали. Після всього побаченого, дякуючи моєму чоловікові, ми створили благодійну організацію «Лакі». Почалося відгодовування тварин, ми звернулися до меценатів і з допомогою спонсорських коштів нам вдалося добудувати ветеринарний кабінет, огородити територію.

- Як вашу організацію підтримує мукачівська міська влада?

- (Єрміла) Вже у 2013 році, за підтримки міської влади, у Мукачеві створили комунальне підприємство «Центр контролю за тваринами».

До створення підприємства та благодійної організації «Лакі», гроші на утримання тварин виділялися, але куди і на що вони йшли нікому й до тепер невідомо. Зараз нам виділяють 250 тис. грн. на рік., але як завжди є деякі затримки від державного казначейства.

- Чи триває у місті той відлов собак, за яким можна було спостерігати ще декілька років тому?

- (Єрміла) Відлов тварин триває, проте вже гуманнішим способом. Після створення наших організацій «чотирилапі безпритульники» є повністю під нашим контролем . Міська влада допомогла нам купити автомобіль із дезинфікованими клітками та засоби для відлову собак.

- (Олена) Не треба забувати і про те, що всі процедури по відлову тварин виконують компетентні, навчені люди, а не, як раніше, представники ромської національності. Відлов виконують на високому рівні без жодної шкоди для тварини.

- (Єрміла) Ми працюємо по програмі ВСП – відлов, стерилізація, повернення. Це європейська програма і вона дійсно приносить результати. Простерилізовану собаку повертають на те місце, де її відловили. Після стерилізації собака стає спокійнішою, не збирає коло себе зграї псів і не приносить приплоду.

- (Олена) Нашу діяльність ми можемо порівнювати тільки з Ужгородом, не говорячи про Хуст, Виноградів та інші міста, тому що там до бродячих тварин нікому немає діла. В порівнянні з Ужгородом, то у тамтешніх зоозахисних організацій є величезна підтримка громадськості. У них активно розвинені соціальні мережі із декілька тисячним контингентом. Фінансово нас підтримує міська влада, стосовно Ужгорода, то їх фінансують самі містяни.

- Скільки у вас є волонтерів, які допомагають вам із тваринами? Як стати волонтером?

- (Єрміла) Близько 50.

- (Олена) Це дуже перебільшено. Волонтерами себе вважають люди, які просто повідомляють про знайдених собачок. Насправді, стабільно нам допомагають, ну максимум 10 моїх друзів.

- (Єрміла) І моїх приблизно 10 друзів. Однодумців, звичайно, багато, але тих, хто дійсно нам допомагає, можна перерахувати на пальцях. Стати справжнім волонтером дуже просто. Необхідно постійно тримати із нами зв’язок, і при необхідності взяти тварину на перетримку, поки песику або котику не знайдуть постійних хазяїв. Зараз у мене вдома на перетримці 7 цуценят. Так, поки у вас вдома буде знаходитися тваринка, то її потрібно помити, нагодувати і обов’язково приділяти увагу. Це велика відповідальність. Звичайно, це не просто, і забирає багато часу, але, це заради доброї справи.

- (Олена) Для того аби почати з нами співпрацювати, то, для мінімуму, потрібно підписатися на нашу групу у соціальних мережах Вконтакті і Facebook. Я кожного дня описую в деталях всю нашу пророблену роботу: скільки до нас поступило нових собак, скільки віддали у добрі руки; яка доля тих тваринок, які вже знайшли всій дім; звіти про витрачені кошти.

- Перерахуйте, будь ласка, ряд проблем, які треба негайно вирішити.

- (Єрміла) Проблема №1, нам дуже не вистачає коштів на стерилізацію. На тій роботі, яку ми вже зробили, зупинятися не можна і не треба. Місто нам виділяє кошти, але ті всі гроші є лише на папері, як вже говорилося, нашу роботу гальмує казначейство. Якщо фінансування буде іти безперебійно, то за 5 років проблему безпритульних тварин в місті ми закриємо.

- (Олена) Наша організація не є стабільно фінансованою. Буває й таке, що ми не отримуємо коштів і по 2 місяці.

- Окрім перетримки тварин, як можна підтримати вашу благодійну організацію?

- (Єрміла) У соціальних мережах є рахунок, на який будь-хто може переказати кошти. Ми зберігаємо всі чеки і звітуємо за кожну витрачену копійку.

- (Олена) Або під час стерилізації, ви можете просто прийти у клініку і розрахуватися за надану ветеринаром послугу.

- (Єрміла) Я хотіла би порадити усім власникам тварин, або тим людям, які хочуть завести домашнього улюбленця, щоб вони стерилізували своїх чотирилапих друзів. Стерилізація – це безпечно і надійно!

Для благодійних внесків: розрахунковий рахунок : 26001060450464

Код: 37358659

МФО банку: 312378

При грошовому переказі на рахунок благодійного фонду «Лакі» в призначенні платежу обов’язково вказуйте «Благодійний внесок».

Мирослава Вербищук, Панорама Мукачево

20.07.2014 22:33:49

Коментарі

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно Авторизуватись.


×
Авторизація