ГоловнаРозділ «Тварини» Інші Користь домашніх тварин для здоров’я

Користь домашніх тварин для здоров’я

Ми їх любимо, а вони нас лікують. І це не міф: те, що домашні тварини корисні для здоров'я, підтверджують вчені всіх країн світу. Після робочого дня голова тріщить, а ноги гудуть. Але в передпокої зустрічає пес — він такий радий зустрічі, ніби страждав на самоті цілу вічність! Машучий хвіст відганяє втому, ломота відступає, звідкись беруться сили, яких, здавалося, більше немає. Що сталося? Нічого особливого. Просто щоденний сеанс зоотерапии.
Користь домашніх тварин для здоров’я

 МИ З ТОБОЮ ОДНІЄЇ КРОВІ

Термін «зоотерапія» ще не увійшов в словники, хоча лікування тваринами — точніше, лікування за участю тварин — реально існує з епохи мезоліту. Саме тоді, близько 10-5 тисяч років до нашої ери, предки наших пуделів і доберманів зализували рани своїх первісних господарів.

Китайські мудреці казали: «Звір — рідня людині, бо переживає ті ж п'ять головних почуттів: голод, спрагу, любов, страх і біль». Тварини чудово відчувають наш настрій і розрізняють невловимі для людини запахи. По суті, брати наші менші можуть отримувати інформацію на молекулярному і біоенергетичному рівні. Було б просто гріх цим не скористатися.

Останнім часом ця думка все частіше приходить в голови лікарям. Проводяться дослідження, що підтверджують цілющі здібності наших гавкаючих і нявкаючих домочадців. «Значна цілющу дію зоотерапія чинить на людей з хронічними невротичними і психічними захворюваннями. За допомогою зоотерапии можна навіть компенсувати затримку розумового розвитку у дітей!» — Вважає заслужений діяч науки РФ, доктор медичних наук, професор Олександр Болдирєв.

Втім, той факт, що постійний контакт з твариною благотворний для психіки, лікарі визнали давно. І тільки недавно заговорили про те, що наші улюбленці лікують не лише душу, а й тіло.

ДОКТОР мурлик

Чому кішка лікує? Відповідь проста — їй це подобається. Головна умова «лікування кішкою» — її щире розташування і довіра до вас. Якщо у вас невралгія або артрит, кішка безпомилково визначає хворе місце і намагається притиснутися до нього, зігріти. Знайшовши больову точку, пухнастий лікар влаштовується біля неї і починає посилено муркотіти. Цей тихий звук і вібрація теплого тільця володіють дивовижною здатністю втихомирювати біль.

Жива грілка може випустити кігтики і перебирати лапами, як би масажуючи хворе місце. Навіть якщо на шкірі залишаються точкові сліди від кігтів, вони не запалюються і заживають дуже швидко. Загалом, анестезія, терапія і голковколювання «в одному флаконі».

Відомий ряд випадків, коли кішки купірували серцевий напад: вони не відходили від господаря по кілька годин, старанно бурчало і заспокоювалися тільки коли хворому ставало краще. А здатність кішок нормалізовувати тиск добре відома лікарям.

Гіпертонікам дуже корисно гладити кішку.

Це не скасовує прийому необхідних ліків, але як додаткова терапія дуже корисно.

Дуже часто кішка сама покаже, що з тиском у вас не все гаразд або що вам загрожує серцевий напад. Її нав'язливі ласки в момент, коли ви чимось роздратовані, можуть бути зовсім не примхою: звірок відчуває збої у вашому тілі раніше, ніж біль або задишка сповістить про нападі. До того ж раптова дратівливість або тервога — супутники серцево-судинних збоїв. Ось кішка і намагається гармонізувати ваш «розбурханий» організм.

Але і при хорошому самопочутті не відкидайте котячі ніжності. Ось кіт стрибнув до вас на коліна, обняв лапами за шию і треться чолом об підборіддя. Він відчайдушно бурчить, а потім добирається до вуха і починає колючим язичком вилизувати його … Не проганяйте кота: у вушній раковині сконцентровані найважливіші акупунктурні точки, і такий масаж дуже корисний. А якщо тваринка дуже вже захопився, є сенс поміряти тиск або звернути увагу на свої звичні болячки.

Міняю жінку НА ПУДЕЛЯ

Якщо кішка лікує спокоєм, то собака — рухом і участю. Одна англійська взуттєва фірма провела дослідження, в результаті якого з'ясувалося, що європеєць початку ХХ століття за своє життя (а, треба зауважити, вона була на 15-20 років коротша нинішньої), проходив пішки 72 тисячі км. Наш сучасник за свій вік не набирає і 40 тисяч км — і тільки власники собак зберігають нормальну фізичну форму. А куди діватися? Пес виводить господаря на прогулянку в будь-яку погоду, щодня впродовж усього життя. Вчені стверджують: якщо у вас з'явився щеня, 12-15 років ефективної профілактики гіподинамії, простудних і нервових хвороб вам забезпечено.

Серед «собачників», особливо тих, хто тримає тварин з юності, часто зустрічаються люди, які зберегли вражаючу для свого солідного віку ясність розуму, працездатність і витривалість. Британська королева-мати Єлизавета I, яка прожила за 100 років при здоровому розумі та ясній пам'яті, як і її августійша дочка, ніколи не розлучалася з цілою компанією симпатичних собачок породи вельш-коргі. А Катерина II — жінка феноменальною енергії, що тримала кермо влади Російської імперії протягом 30 з гаком років? В її домашніх покоях завжди жили граціозні і рухливі левретки, створюючи атмосферу довіри та спокою, якої так бракує сильним світу цього — та й нам, простим смертним.

У момент душевного потрясіння або стресу собака — більш надійне заспокійливе, ніж дружина або чоловік.

Таку заяву зробив професор Аллен з американського університету Буффало. У ході експерименту доктор Аллен ставив у стресову ситуацію 240 подружніх пар. Проблему можна було пережити 4 способами: розділити з чоловіком; з чоловіком і собакою; поодинці; тільки з собакою. Уявіть: найважче переживали стрес ті, кому співпереживав тільки чоловік. А найлегше оброблялися ті, хто справлявся з неприємностями наодинці з собакою! «Близький людина завжди висловлює судження, а собака просто співчуває, чи не критикуючи. Вона бере участь у нашій біді без коментарів, а це і є найкращі ліки від стресу,» — пояснює професор.

Наш сторож охороняє не тільки від стресу і гіподинамії — його організм теж сповнений цілющої сили. Нещодавно з'явилися в Росії безшерсті собаки спочатку сприймалися як екзотика, але стають все більш популярні через лікувальних властивостей. Температура тіла китайської тай-тай або мексиканської голої собачки — 40 ° С. Для звичайного пса — привід звернутися до ветеринара. Але ці гарячі голиши не просто здорові: вони взагалі мало схильні до інфекцій, бо в такій температурі багато вірусів не розмножуються. Справжні живі грілки — саме так, до речі, їх колись використовували на батьківщині.

Собача слина і особливо сльози містять сильний антисептик — лізоцим, тому поверхневі рани загоюються на тілі собаки швидко і без ускладнень. Заживуть і у господаря, якщо собака буде їх зализувати. Головне — щоб у пса була здорова порожнину рота, без зубного каменю та запалення ясен.

ТА, що лікар прописав

Якщо собаки такі лікувальні, то чому їх не прописують лікарі? І як підібрати «домашнього доктора» по собі? Пояснює кінолог Володимир Корнєєв:

- Всі собаки різні: кожна з понад 300 порід володіє своїми особливостями поведінки. Тому щоб рекомендувати собаку хворому, лікар повинен професійно орієнтуватися в цих «лікарські засоби», а такого доктора знайти, самі розумієте, складно.

Зазвичай вибираючи собаку, люди виходять з зовнішньої привабливості і розмірів. Це теж важливо, але темперамент, властивий породі, набагато важливіше. Наприклад, літній людині не варто заводити енергійного тер'єра або добермана. Краще вибрати врівноваженого партнера для спокійних прогулянок — лабрадора, англійського бульдога. А якщо в сім'ї є діти, відмінним вибором виявиться добрий і веселий кокер-спанієль, сетер або пудель.

Для людей, що прагнуть зберегти хорошу спортивну форму, вибір порід багатющий. Зараз у Росії розвивається новий чудовий вид фітнесу для всіх віків — аджилити. Це ігри на свіжому повітрі, коли собака разом з господарем долає різні перешкоди на час. Проводяться змагання на світовому рівні, причому порода неважлива — брати участь можна навіть з дворнягою.

А от з красивою рекламою в кінологічних журналах будьте обережнішими. Навіть якщо ви мрієте про сторожа, не раджу заводити собак так званих бійцівських порід. Вони часто стають причиною серйозних конфліктів як мінімум з сусідами, а це навряд чи додасть здоров'я.

За матеріалами lekpravda.com

26.07.2014 11:41:02

Коментарі

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно Авторизуватись.


×
Авторизація