ГоловнаРозділ «Охорона природи» Заповідна справа Колектив Карпатського біосферного заповідника підняв питання приводу самовільних рубок в пралісах

Колектив Карпатського біосферного заповідника підняв питання приводу самовільних рубок в пралісах

7 липня, в День працівника природно-заповідної справи, відбулася профспілкова конференція колективу Карпатського біосферного заповідника.
Колектив Карпатського біосферного заповідника підняв питання приводу самовільних рубок в пралісах

Після урочистих заходів розпочалась найцікавіша частина конференції, під час якої делегати заслухали і обговорили програми кандидатів на вакантну посаду директора КБЗ.

Колективу заповідника було відомо про 5 кандидатів на посаду директора, однак перед колективом виступили лише троє. Зокрема, колишній директор КБЗ професор Федір Гамор запевнив колектив, що не планує повертатися на цю посаду через стан свого здоров’я. Люди з розумінням поставилися до такого рішення, особливо зважаючи на його поважний пенсійний вік. Неприємний осад залишила відмова екс-начальника Угольського відділення Василя Регуша від виступу перед колективом. Свою відмову В.Регуш мотивував тим, що в нього є ще кілька днів на роздуми і він ще не вирішив, чи буде подавати документи до конкурсної комісії, хоча почав збір необхідних документів. Така зверхня поведінка потенційного керівника обурила людей і всі переконані, що чоловік, який, ще не ставши директором, вже починає зневажати колектив, не принесе добра і успіху ні працівникам заповідника, ні установі в цілому. Так само, він не зможе добитися кращого сприйняття КБЗ серед громад прилеглих територій. Очевидно, ця людина розраховує отримати посаду за старою корупційною схемою, незважаючи на думку колективу. У той же час колектив сподівається, що такі методи кар’єрного росту виїхали в російський Ростов-на-Дону разом з колишнім гарантом.

Зрештою, було заслухано і обговорено програми трьох претендентів: начальника відділу використання природних ресурсів і відтворення природних комплексів Д.Брехлічука, начальника Кевелівського відділення В.Вербіцького та першого заступника директора М.Рибака.

Далі відбулося таємне голосування для визначення рівня підтримки кандидатів в трудовому колективі. В голосуванні взяло участь 110 делегатів профспілкової конференції, а це кожен третій працівник КБЗ. Після відкриття урни та підрахунку голосів лічильна комісія оголосила, що найбільшу підтримку отримав Брехлічук Д.Д. - 52 (47%), за Рибака М.П. віддали свій голос 41 працівник (37%) та 15 людей (14%) висловили свою підтримку Вербіцькому В.В. Ще 2 бюлетені були зіпсутими.

Відповідно до чинного законодавства, питання призначення на посаду директора біосферного резервату є прерогативою Міністра екології та природних ресурсів, однак колектив Карпатського заповідника наполягає на врахуванні його думки і готовий її відстоювати найрадикальнішими методами. Тут сподіваються, що невдовзі процедура обговорення претендентів на керівні посади та їх обрання стануть юридичною нормою, так як це є в цивілізованих європейських країнах.

В кінці зібрання делегати профспілкової конференції майже одноголосно підтримали звернення до Генерального прокурора України Яреми В.Г. і міністра екології та природних ресурсів Мохника А.В. з приводу самовільних рубок в пралісах Світової спадщини.

Текст звернення:

"Вже більше 10 місяців пройшло з часу виявлення масштабних самовільних рубок більше 200 старовікових дерев в пралісах Угольского природоохоронного науково-дослідного відділення Карпатського біосферного заповідника. Дані рубки скоєні на території природного об'єкту Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО "Букові праліси Карпат та давні букові ліси Німеччини".

Самовільні рубки були виявлені як працівниками міліції Тячівського райвідділу, працівниками Управління екології та природних ресурсів у Закарпатській області та працівниками адміністрації заповідника. Матеріали виявлених лісопорушень були направлені в органи міліції та прокуратури. Однак, до цього часу стан розслідування цієї гучної для краю справи невідомий.

Більше того, про ці кричущі порушення були опубліковані статті в місцевій пресі, але жодної реакції вони не викликали ні в органах прокуратури області ні в екологічній інспекції і управлінні екоресурсів. Громадськість краю очікує результатів розслідування і прийнятих рішень щодо цього грубого порушення природоохоронного законодавства. Більше того, зараз багатьма природоохоронцями піднімається питання про необхідність звернення з цього приводу до Комітету зі Світової спадщини ЮНЕСКО.

Даними самовільними рубками нанесено значної шкоди біосферному резервату та іміджу України.

Просимо провести ретельне розслідування справи, притягнути винних до відповідальності з метою недопущення подібних випадків у майбутньому."

Будемо надіятись на всебічне і об’єктивне розслідування рубок вікових дерев, які пережили 2 світові війни, пережили індустріалізацію в 50-60-ті роки та не змогли пережити включення до Всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО. Начальника Угольського відділення, який допустив ці самовільні "покарали" підвищенням по-посаді. І ця людина зараз хоче стати директором.

В колективі КБЗ 7 липня стало подвійним святом днем початку демократії та гідності в установі.

За матеріалами Закарпаття онлайн

09.07.2014 14:28:22

Коментарі

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно Авторизуватись.


×
Авторизація