ГоловнаРозділ «Охорона природи» Заповідна справа КБЗ просить у Кабміну повного виконання Доручення Президента про збереження пам‘ятків природи

КБЗ просить у Кабміну повного виконання Доручення Президента про збереження пам‘ятків природи

Також заповідник чекає на правову оцінку посадоців щодо переслідування людей Карпатського біосферного заповідника та національного природного парку «Гуцульщина» за природоохоронну діяльність.
КБЗ просить у Кабміну повного виконання Доручення Президента про збереження пам‘ятків природи

18 листопада 2013 року в Києві Комітет Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, провів комітетські слухання на тему «Природно-заповідний фонд: проблеми та шляхи вирішення». У слуханнях взяли участь народні депутати України, відповідальні працівники центральних органів виконавчої влади, обласних державних адміністрацій, відомі науковці, громадські діячі та керівники установ природно-заповідного фонду, всього понад 130 чоловік.

На засіданні говорили про багато проблем у створенні та функціонуванні об’ктів природно-заповідного фонду. Мовилося про стан розвитку природно-заповідного фонду, забезпечення державного управління в цій сфері та про роботу Мінприроди України. Обговорювалися пропозицій щодо збереження унікальних природних цінностей, організації наукових досліджень та моніторингу, еколого-просвітницької діяльності, роботи з кадрами, вдосконалення природоохоронного законодавства та про розв’язання інших проблем природно-заповідної справи тощо.

Великий пласт проблем практичної роботи з управління установами природно-зоповідної справи порушили керівники українських біосферних заповідників. У свою чергу, Карпатський біосферний заповідник порушив ряд болючих для нього тем природоохоронної сфери – вдосконалення природоохоронного законодавства, виконання вимог Указів Президента України щодо створення та розширення територій установ ПЗФ, вдосконалення діяльності в Україні біосферних заповідників. Було запропоновано розробити та прийняти закон України «Про біосферні заповідники», врегулювати правовий статус земель, які знаходяться у складі біосферних заповідників та національних природних парків без вилучення у землекористувачів, спростити процедуру передачі земель до складу природно-заповідного фонду, врегулювати питання оподаткування земель природно-заповідного фонду та сплати відповідного земельного податку до місцевих бюджетів, вдосконалити систему оплати праці працівників заповідників та національних природних парків, підвищення повноважень працівників служби державної охорони установ ПЗФ, та спеціальних адміністрацій з управління природно-заповідними територіями по забезпеченню господарських потреб місцевого населення тощо.

Як уже повідомлялося, 2 квітня 2013 року Президент видав Доручення щодо збереження унікальних природних комплексів, забезпечення сталого розвитку української частини українсько-словацько-німецького природного об’єкту Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси Карпат та давні букові ліси Німеччини», благоустрою гірських населених пунктів Закарпатської області, розташованих у зоні цього природного об’єкта, яке, так і не реалізувалося у повній мірі. Тому сьогодні КБЗ просить Комітет Верховної Ради звернутись до прем’єр міністра України Миколи Азарова щодо забезпечення виконання зазначеного Доручення у повному обсязі. Попри те, заповідник чекає на правову оцінку посадових осіб місцевих органів влади щодо переслідування людей Карпатського біосферного заповідника та національного природного парку «Гуцульщина» за природоохоронну діяльність. Під цією вимогою також підписалася голова Національної екологічної ради України Тетяна Тимочко.

Про це "Зеленому Закарпаттю" повідомив Федір Гамор, доктор біологічних наук, професор, заслужений природоохоронецьУкраїни.

20.11.2013 15:51:37

Коментарі

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно Авторизуватись.


×
Авторизація